Vrachtwagens Van Keulen voorzien van dode hoek-stickers

Vrachtwagens Van Keulen voorzien van dode hoek-stickers
Vrachtwagens Van Keulen voorzien van dode hoek-stickers
Vrachtwagens Van Keulen voorzien van dode hoek-stickers
Vrachtwagens Van Keulen voorzien van dode hoek-stickers
Vrachtwagens Van Keulen voorzien van dode hoek-stickers
Volgens een recente publicatie van het Parool vielen er in Amsterdam in 2012 15 verkeersdoden. Dat is de helft minder dan in 1992, maar nog steeds een niet te accepteren feit. Deze zomer telden we in de hoofdstad 5 dodelijke verkeersongevallen in 1 maand, waarvan 2 op dezelfde dag. In alle gevallen waren (brom)fietsers of voetgangers het slachtoffer geworden van een vrachtwagen of auto.

Amsterdam is dus nog steeds de verkeersheksenketel van Nederland. Ook van onze chauffeurs horen we dagelijks dat de binnenstad steeds drukker wordt, met hachelijke situaties als gevolg. Met name het gedrag (brom)fietsers baart grote zorgen. Iedereen loopt of fietst met ‘oortjes’ en scooters scheuren over stoepen.

Mede daarom wordt Van Keulen’s wagenpark momenteel voorzien van dode hoek-markeringen. Door Canins Reclame uit Laren worden aan de zijkanten van de 16 vrachtwagens opvallende rode beletteringen aangebracht. De stickers moeten medeweggebruikers er aan herinneren dat ze niet altijd kunnen worden opgemerkt en dat waakzaamheid geboden is.

Om onze chauffeurs extra ogen te geven, werken we bijvoorbeeld al 15 jaar met camera’s aan de zijkanten en achterzijdes van de vrachtwagens. Met de aanstaande komst van een nieuwe 3- en 4-asser, gaat Van Keulen mee met nieuwe ontwikkelingen, in de vorm van zogenoemde ‘bird views’. Deze camera’s van leverancier Orlaco bieden de chauffeur 360 graden zicht op wat er rond zijn vrachtwagen gebeurt.

Iedereen kan een fout maken. Een ongeluk is vaak het gevolg van meederde opeenvolgende fouten; een samenloop van omstandigheden. Door regels op te stellen, preventieve maatregelen te nemen en protocollen te volgen, worden uiteindelijk minder fouten gemaakt. En minder fouten betekent dus automatisch minder ongelukken. Het lijkt een simpele rekensom, maar de uitvoering vraagt onmetelijke discipline en toewijding. De dode hoek-beletteringen zijn maar een fractie van een uitgebreid veiligheidsbeleid, waarin wij onze chauffeurs blijven attenderen op de risico’s waaraan zijzelf en anderen dagelijks worden blootgesteld.

Met jaarlijks bijna 20.000 afleveradressen in Amsterdam en 16 vrachtwagens langs de weg draagt Van Keulen een enorme verantwoordelijkheid. Als geen ander zijn wij ons er van doordrongen dat iedereen ‘s avonds weer thuis hoort te komen. Dat geldt voor onze collega’s, maar natuurlijk ook voor alle mensen op straat. Daarom streeft Van Keulen naar 0 ongevallen. Uiteindelijk is dat de enige geloofwaardige doelstelling die een organisatie als Van Keulen kan nastreven op het gebied van veiligheid. 

Lees ook

​MVO jaarverslag Saint-Gobain Building Distribution NL 2016

​MVO jaarverslag Saint-Gobain Building Distribution NL 2016

09-10-2017 | MVO & Duurzaamheid
Dit gebeurde er het afgelopen jaar bij Van Keulen op het gebied van duurzaamheid

Metselstenen voor Van Steenwijk over het IJ naar de Singel

Metselstenen voor Van Steenwijk over het IJ naar de Singel

26-09-2016 | Projecten
Klinkers en mortels voor kademuren levert Van Keulen per boot op de grachten

23 aannemers namen deel aan gratis training 'Luchtdicht bouwen'

23 aannemers namen deel aan gratis training 'Luchtdicht bouwen'

07-03-2016 | MVO & Duurzaamheid
Dinsdag 8 maart weer training 'Luchtdicht bouwen' in de Greenworks Academy

Foto’s nieuwjaarsborrel en nieuwe gratis Greenworks-trainingen

Foto’s nieuwjaarsborrel en nieuwe gratis Greenworks-trainingen

16-02-2016 | MVO & Duurzaamheid
Leer alles over de toepassing, samenstelling en werking van onze duurzame bouwmaterialen

Het dak eraf aan de Gedempte Gracht in Zaandam Project

Het dak eraf aan de Gedempte Gracht in Zaandam

18-04-2018 TBP Bouw en 4-U-2 smullen van Van Keulen’s hijskranen
Word jij de held in onze spiksplinternieuwe zagerij? Van Keulen & zo

Word jij de held in onze spiksplinternieuwe zagerij?

30-03-2018 Gezocht: collega die uit het juiste hout is gesneden
Maak kennis met Tahnee: onze nieuwe commerciële kracht Team

Maak kennis met Tahnee: onze nieuwe commerciële kracht

30-03-2018 Tahnee van der Roest maakt overstap van Kwakman Afbouw naar Van Keulen
Barry Maarschalk komt ons team versterken Team

Barry Maarschalk komt ons team versterken

27-12-2017 Een nieuwe medewerker maar toch al een goed jaar in dienst
Donderdag 21 en vrijdag 22 december aangepaste openingstijden Van Keulen & zo

Donderdag 21 en vrijdag 22 december aangepaste openingstijden

19-12-2017 23 december t/m 1 januari 2018 is Van Keulen geheel gesloten


LEAN and GREEN
Take it Bag
GTL Fuel
Greenworks
The Blue Road
FSC PEFC
Saint Gobain