Sluiting IJtunnel dupeert ondernemers in Noord

Sluiting IJtunnel dupeert ondernemers in Noord
Ook dit jaar wordt de IJtunnel gedurende de zomermaanden gesloten vanwege groot onderhoud. De verbinding tussen Amsterdam-Noord en de rest van de stad wordt naar alle waarschijnlijkheid 8 weken afgesloten. Tot onze grote teleurstelling zal de tunnel alleen toegankelijk zijn voor het openbaar vervoer en hulpdiensten.

Waarom de tunnel niet (gedeeltelijk) openstellen met behulp van zogenoemde doseerlichten en een snelheidsbeperking, zoals de VEBAN al heeft voorgesteld? Wethouder Wiebes is echter van mening dat tweerichtingsverkeer in één buis te gevaarlijk is. Echter is op andere locaties in de hoofdstad gebleken dat dergelijke oplossingen wél soelaas bieden.

Dit betekent voor Van Keulen: omrijden op minimaal 30 ritten per dag! Dagelijks rijdt namelijk een dozijn gele vrachtwagens meerdere keren de binnenstad in om grote bouwprojecten te bevoorraden (bijvoorbeeld Amstelcampus, Rijksmuseum, Prins Hendrikkade, Roeterseiland en het Steve Bikoplein).

Een simpel onderzoekje wijst uit dat onze chauffeurs elke rit gemiddeld zo’n 15 km extra rijden, wat neerkomt op ongeveer 15 minuten extra reistijd. Van Keulen levert op ruim 1.600 adressen in Amsterdam per maand. Meneer de Wethouder, rekent u even mee?

En dan hebben we het nog niet over de extra milieubelasting gehad. Zelfs geen schone brandstof als GTL kan daar tegenop. Het gerucht dat touringbussen en taxi’s straks wél gebruik mogen maken van één van de buizen zorgt voor nóg meer gefronste voorhoofden in Stadsdeel Noord. Waarom worden deze ondernemers bevoorrecht?

Uiteraard begrijpen we dat dergelijk groot onderhoud noodzakelijk is en dat dit altijd gepaard zal gaan met verkeersoponthoud. We hopen echter dat de eindverantwoordelijken zullen inzien dat de huidige plannen onevenredig grote consequenties hebben voor bedrijven uit Noord en in goed overleg zullen besluiten de regels te versoepelen.

Lees ook

Word jij de held in onze spiksplinternieuwe zagerij?

Word jij de held in onze spiksplinternieuwe zagerij?

30-03-2018 | Van Keulen & zo
Gezocht: collega die uit het juiste hout is gesneden

Donderdag 21 en vrijdag 22 december aangepaste openingstijden

Donderdag 21 en vrijdag 22 december aangepaste openingstijden

19-12-2017 | Van Keulen & zo
23 december t/m 1 januari 2018 is Van Keulen geheel gesloten

​Van Keulen heeft 4 vacatures. Groei jij met ons mee?

​Van Keulen heeft 4 vacatures. Groei jij met ons mee?

19-12-2017 | Team
Gezocht: Chauffeur, BBL-er Logistiek, Commercieel BBL-er, Magazijnmedewerker

Computerstoring opgelost, maatregelen getroffen om herhaling te voorkomen

Computerstoring opgelost, maatregelen getroffen om herhaling te voorkomen

22-07-2017 | Van Keulen & zo
Bekende email-adresen weer actief, tijdelijk account niet meer gebruiken a.u.b.

Het dak eraf aan de Gedempte Gracht in Zaandam Project

Het dak eraf aan de Gedempte Gracht in Zaandam

18-04-2018 TBP Bouw en 4-U-2 smullen van Van Keulen’s hijskranen
Word jij de held in onze spiksplinternieuwe zagerij? Van Keulen & zo

Word jij de held in onze spiksplinternieuwe zagerij?

30-03-2018 Gezocht: collega die uit het juiste hout is gesneden
Maak kennis met Tahnee: onze nieuwe commerciële kracht Team

Maak kennis met Tahnee: onze nieuwe commerciële kracht

30-03-2018 Tahnee van der Roest maakt overstap van Kwakman Afbouw naar Van Keulen
Barry Maarschalk komt ons team versterken Team

Barry Maarschalk komt ons team versterken

27-12-2017 Een nieuwe medewerker maar toch al een goed jaar in dienst
Donderdag 21 en vrijdag 22 december aangepaste openingstijden Van Keulen & zo

Donderdag 21 en vrijdag 22 december aangepaste openingstijden

19-12-2017 23 december t/m 1 januari 2018 is Van Keulen geheel gesloten


LEAN and GREEN
Take it Bag
GTL Fuel
Greenworks
The Blue Road
FSC PEFC
Saint Gobain